Projekty 2023 Rok

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

 

        Przygotowane przez naszą Fundację szkolenia dla opiekunów osób starszych, od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wszystko to dzięki merytorycznej współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Okręgową Izbą Położnych i Pielęgniarek w Poznaniu. Staramy się aby z naszymi szkoleniami dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i by udział w szkoleniach był dla uczestników bezpłatny. Dlatego też z naszym projektem „Szkolenie Asystent seniora” co roku przystępujemy do konkursów ofert organizowanych i współfinansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

       W bieżącym roku otrzymaliśmy dofinansowanie do zorganizowania jednego szkolenia przewidzianego dla 30 uczestników oraz na przygotowanie i wydanie trzeciego podręcznika z naszej serii: „Co każdy opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej wiedzieć powinien”. Tym razem dotyczący sfery psychicznej opiekuna, a konkretnie wypaleniu opiekuńczemu.

       Z naszą ofertą szkoleniową staramy się dotrzeć do wszystkich regionów Wielkopolski. Tym razem, po uzyskaniu dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, swą ofertę skierowaliśmy do mieszkańców Miasta Czarnkowa oraz Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. Projekt przygotowaliśmy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czarnkowie. Także i tym razem nie martwiliśmy się o uczestników. Znów mieliśmy nadkomplet. Szkolenie ukończyło 39 osób, które spędziły z naszymi szkoleniowcami szesnaście godzin przez dwie kolejne soboty września. Było nam niezmiernie miło, gdyż wszyscy bardzo chętnie i aktywnie brali udział w szkoleniu, szczególnie podczas warsztatów i ćwiczeń. Prowadzący odpowiadali na wiele pytań oraz zgłaszanych problemów dotyczących opieki, z którymi na co dzień borykają się opiekunowie. Także tym razem wszystkie zajęcia kończyły się brawami i podziękowaniami dla naszej kadry. Warto dodać, że kończąc tegoroczne szkolenie już dostaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Wieści o naszym szkoleniu i jego merytorycznej stronie rozeszły się błyskawicznie po okolicy i już są nowi chętni do udziału w nim.

 

Opis

opis

 

opis

 

 

Newsletter